Systemy kominowe TONA

Systemy kominowe TONA to efektywniejsze zaopatrywanie w energię wszystkich budynków, zarówno tych w "starym" budownictwie jak i nowoczesnych. Systemy TONA nadają się do wszystkich systemów grzewczych i doskonale spełniają swoją rolę w przypadku używania kotłów gazowych, olejowych, kondensacyjnych oraz na paliwa stałe.


Świat energii będzie się w przyszłości szybko zmieniał. Aby byli Państwo już dziś przygotowani na nadchodzące zmiany w sposobach ogrzewania domów polecamy trzyciągowy system kominowy TONA, który może być zastosowany w systemach grzewczych nie emitujących CO2.
Pierwszy ciąg ma za zadanie odprowadzanie spalin. System kominowy TONA może być wykorzystany przy kotłach opalanych olejem, gazem jak i paliwami przyszłości (np. brykiet drzewny). Drugi ciąg jest kanałem wentylacyjno-instalacyjnym umożliwiającym przeprowadzenie okablowania anteny satelitarnej i sieci komputerowej jak również może być zastosowany jako element integrujący w systemach solarnych. Trzeci ciąg jest dla państwa przyjemności i wygody bo tylko ten ciąg umożliwia korzystanie z otwartego paleniska w domu. Z systemem kominowym TONA mogą państwo spełnić swoje marzenie o romantycznym kominku, piecyku kaflowym a nawet otwartym kominku, nowoczesnym i ekstrawaganckim palenisku oraz piecyku na brykiety drzewne.

tona

 

System kominowy TONAtec iso

Ceramika high tec dzięki użyciu specjalnej jakości glinki i unikalnemu procesowi produkcji jest wyjątkowo odporna na obciążenia cieplne. Dodatkowo jest także łatwiejsza w montażu i posiada lepsze parametry we wszystkich zakresach pracy od ceramiki tradycyjnej. Ceramika high tec posiada połączenie kielichowe. Połączenie to można w bardzo prosty sposób napełnić kitem kominowym TONA i uzyskać absolutnie bezpieczne i szczelne łączenie. W przypadku konieczności skrócenia rury obcinamy część nie zakończoną kielichem i łączymy w taki sam sposób jak odcinki pełne, co jest dużą zaletą w stosunku do ceramiki zakończonej połączeniem piórowym.
- Gaz
- Olej
- Drewno
- Węgiel
TONAtec iso jest:

uniwersalny - do pieców z otwartą komorą spalania , pracujący w podciśnieniu, może być dostosowany do każdego rodzaju paliwa, przez co zapewnia użytkownikowi niezależność w wyborze dostawcy źródła energi,

komfortowy - wygodę, komfort i bezpieczeństwo zapewnia najwyższa jakość produktu i 30 letnia
gwarancja na ceramikę,

przyjazny dla środowiska naturalnego - dzięki dostosowaniu się do każdego rodzaju kotła i
wykorzystaniu w sposób optymalny spalanego paliwa, przyjazny dla środowiska,

bezpieczny - modułowy system elementów i ceramika high tec z łączeniem kielichowym zapewniają, że ten system kominowy do od-prowadzania spalin jest szybki i prosty w montażu i przez to bezpieczny w użytkowaniu.

 

Cechy TONAtec iso:

- uniwersalny przeznaczony do wszystkich rodzajów paliw
- temperatura pracy do 600 stC
- odporny na pożar sadzy do 1000 stC i zarazem odpormy wa wilgai
- rury ceramiczne o długości 50 cm zakończone kielichem
- niewielka waga i wymiary 8 mm grubości
- szybki i prosty montaż
- do zastosowania w domach jedno jak i wielorodzinnych
- klasyfikacja T600 N1 D3 G30 (L90) // T400 N1 W3 O30 (L90).

Instrukcja montażu: PDF

 

Więcej informacji o TONAtec iso: WWW